Batman Belediyesine Görevlendirme Yapılması

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Batman Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy’u ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batman’a gelen Zolan ve beraberindeki heyeti havalimanında Belediye Başkan Vekili Aksoy karşıladı.

Zolan ve Aksoy, Türkiye Petrolleri Kristal Park Tesislerine geçti.

Zolan, muhabirine yaptığı açıklamada, Batman’ın güzel bir şehir olduğunu, kentte sıkıntıların yaşandığı noktada Vali Yardımcısı Aksoy’un görevlendirildiğini söyledi.

Batman Belediyesi ile tecrübe paylaşımı konusunda görevlendirildiklerini dile getiren Zolan, Sayın Aksoy’u başarılı ve heyecanlı gördüm. İnşallah buradan daha güzel işler çıkacak. Önemli olan kardeşlik hukuku çerçevesinde Batman’daki insanlarımızın yerel yönetimler anlamında hizmetleri en üst seviyede almasıdır. Gelişen, büyüyen şehirler noktasında Batman’ın birçok fırsatı var. Bu fırsatlar hizmet odaklı ve hizmete de dönüşecek bir belediyecilik anlayışıyla tanışacaktır. Batman hak ettiği güzel hizmetleri alacak ve burada yaşayan vatandaşlarımız mutlu olacaktır. ifadesini kullandı.

Batman ile tecrübe paylaşımında bulunacaklarına işaret eden Zolan, Türkiye’miz daha güzel olsun istiyoruz. ‘Tek vatan, tek bayrak.’ diyoruz. Hep beraber, kardeşçe bu ülkede yaşamasını başarabilmek gerekiyor. dedi.

Başka ülkelerin ve çıkar gruplarının maşası olmak yerine, ülkemizin çıkarlarını düşünmek ve geleceğine hizmet etmek adına inşallah bu yürüyüşümüz devam edecek. diyen Zolan, bu kardeşlik hukukunu geliştireceklerine inandıklarını kaydetti.

Belediyeciliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiklerini belirten Zolan, bu anlayışın Denizli’ye geldiğini aktardı.

Zolan, millete hizmet etme, hizmet odaklı çalışma anlamında bayrağı daha yukarılara çıkarmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Aksoy da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu ziyaretin belediyecilik anlamında sağlayacağı katkıların yanı sıra sembolik olarak da büyük önem taşıdığına dikkati çeken Aksoy, Bu ziyaret gösteriyor ki bu bölge insanının daha iyi şartlarda daha mutlu yaşaması için sadece bizlerin yüreği çarpmıyor. Hakikaten Türkiye’nin her yerindeki yöneticilerimizin, devlet yetkililerimizin gönlü buradaki insanların daha iyi şartlarda yaşamasıdır. diye konuştu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki belediyelerimiz ne yazık ki birer hizmet birimi olmaktan ziyade, birer ideolojik üs ve mali transfer merkezi olarak kullanılmaya çalışıldı. ifadelerini kullanan Aksoy, şöyle devam etti:

Bu da kentsel açıdan önemli sorunları biriktirdi. Şimdi hep beraber hem kendi belediyemizin imkanlarını kullanarak hem de Türkiye’nin her yerindeki Denizli, Bursa, Gaziantep’teki belediyelerimizle, devletin tüm kamu kurumları ile işbirliği yaparak buradaki insanlarımıza, nasıl daha iyi hizmet yapalım, milletimizin vergileri ile aktarılan kaynakları buradaki vatandaşların ödedikleri vergileriyle oluşturduğumuz kaynakları en etkin, verimli ve şeffaf bir biçimde kullanırız konularının arayışındayız.

Aksoy, tüm çabalarının bölgedeki insanların mutluluğu için olduğunu, yaşanan zor günlerde ülkenin tüm bölgeleri ile gönül birliği içerisinde olduğunu gösteren bu ziyaretin anlamlı olduğunu belirtti.

Aksoy ve Zolan, daha sonra belediyeye gitti.

Bir önceki yazımız olan Kızılay şehitler için lokum dağıttı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir