Batman’da enerji nakil hatları yer altına alınıyor

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürlüğü, Gültepe Mahallesi’nden sonra Kültür Mahallesi’ndeki havai elektrik hatlarını da yer altına almaya başladı. Elektrik kablolarının yer altına alınması, mahalleli tarafından sevinçle karşılandı.
İl Müdürü Faruk İşlek, Kültür Mahallesi’ndeki elektrik kablolarının yer altına alınması için 6.5 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirileceğini söyledi. İşlek, bu çalışmanın tamamlanmasıyla Kültür Mahallesi’nin daha modern bir görüntüye kavuşmasının yanında, müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebileceklerini ifade etti. Çalışmalar sırasında mevcut 35 trafonun kaldırılacağını ve yerlerine 16 adet kabin kurulacağını kaydeden Dicle Elektrik İl Müdürü İşlek, yapılan yatırımın mahalle sakinleri tarafından da olumlu bulunarak, desteklendiğini kaydetti.
“Görüntü kirliliği bitecek”
Gerek yaz, gerekse kış aylarında havai hatlardan kaynaklanan arızalar ve buna bağlı kesintilerin, yapacakları çalışmanın ardından sona ereceğini söyleyen Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Faruk İşlek, “Kültür Mahallesi’ndeki şebekemizin tamamını yer altına alıyoruz. 6.5 milyon TL’ye ihalesi yapılan çalışmalar bittiğinde enerji sorunu tamamen giderilmiş olacak. Bu yatırım ile ilgili mahallede 22 kilometrelik kazı çalışmamız olacak. Amacımız, abonelerimize sağlıklı enerji sağlarken, görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmaktır” diye konuştu.
Kazı izni ve kabin yerleri konusunda belediyeden gördükleri desteği önemsediklerini de belirten İl Müdürü İşlek, İmar planında belediyenin kabin yerlerine yönelik bir çalışması yok. Bundan dolayı kabinlerin kurulması sırasında yaşadığımız sıkıntıyı, belediye yetkililerinin devreye girmesiyle aşabildik. Bu bize zaman kazandırdı. Bu desteklerinden dolayı belediye yetkililerine müteşekkiriz” dedi.
İşlek, Batman’da yapılaşmanın tamamlandığı diğer mahallelerde de benzer çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Istanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler - Batman / başlıklı makalemizde -, / ve Batman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir