Batman’da taşımalı öğrenci servisleri denetlendi

Batman’ın Kozluk ilçesinde, taşıma merkezlerinden merkez okullara öğrenci taşıyan servisler denetlendi.
Kozluk ilçesinde geçen ay 20 öğrenci ve 2 şoförün yaralanmasına neden olan iki ayrı trafik kazasından sonra denetimler arttırıldı. Pek çok kazanın dikkatsizlik ve ihmaller sonucunda yaşandığına dikkat çeken yetkililer, can taşıyan servis şoförlerine uyarılarda bulundu. Taşımalı Eğitim kapsamında temel eğitim ile ortaöğretim öğrencilerini taşıyan servisler, sabahın ilk ışıkları ile ilçe Emniyet ve Jandarma ekiplerini karşılarında buldu.
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Toprak, “Yavrularımızın emniyeti her şeyden önemlidir. Çocuklarımızı taşıyan servis araçlarının kurallara uyması hayatî önem taşımaktadır. Kurallara uymayan servis şoförlerine gerek müdürlüğümüzce, gerekse emniyet birimlerimizce ceza kesilecektir. Yapılan bu denetimden dolayı Şube Müdürümüz Mehmet Nezir Sevim’e, emniyet ve jandarma çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kozluk’ta çiftçilere 5 bin 500 adet fıstık fidesi dağıtıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir