Hibe proje başvuru süreleri uzatıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hibe projelerine başvuru süresi uzatıldı.
Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kiyas, tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hibe projelerine başvuru süresi 29 Aralık 2016’ya kadar uzatıldığını bildirdi. Bölgenin ve Batman’ın tarımsal kapasitesi göz önüne alındığında yatırımlara verilen 2 milyon TL’ye kadar yüzde 50 hibe desteğinin önemi daha iyi anlaşılacağını belirten Kiyas, “İlimizde üretilen ve yetiştirilen ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine dönük yatırımlara şimdiye kadar 14 milyon 241 bin TL hibe desteği sağlanmış, bununla Batman’a 53 yeni tesis kazandırılmış ve 688 insanımıza aş ve iş imkanı sağlanmıştır. 03 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete’de yapılan Tebliğ değişikliğiyle yatırımcılara ek süre verilmiştir. Başvurular internet ortamında www.tarim.gov.tr adresinden yapılmaya 29 Aralık 2016’ya kadar devam edecektir. Yatırımcılarımızın konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüz ile temasa geçmeleri faydalı olacaktır. Böylelikle ilimize kazandırılacak yeni tesislerle gençlerimize de istihdam imkânı sağlanmış olacaktır dedi.

Bir önceki yazımız olan Lise öğrencilerine zararlı alışkanlıklar konulu seminer verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir