Kozluk’ta çiftçilere 5 bin 500 adet fıstık fidesi dağıtıldı

Batman’da “Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Kozluklu çiftçilere 5 bin 500 adet Antep fıstığı fidesi dağıtıldı.
Kozluk ilçesinde çiftçilerin tarımsal gelirini yükseltmek, meyveciliğin gelişmesini sağlamak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla “Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında çiftçiye 5 bin 500 adet Antep fıstığı fidesi dağıtıldı. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan dağıtım töreninde çiftçilere fidelerin bakımı, ekimi ve yetiştirilmesi hakkında ziraat mühendisleri tarafından bilgiler verildi.
Fıstık fidelerinde cüzi bir ücret ödeyen çiftçiler, fıstığın ileride birçok çiftçiye ekmek kapısı olacağının vurgusunu yaptı. Fıstığın yanı sıra başta ceviz olmak üzere farklı meyve fidelerinin dağıtılmasını beklediklerinin altını çizen Kozluklu çiftçiler, emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Batman’da trafik kazası: 8 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir