Öğrencilerde sosyal güvenlik bilincini oluşturmak için hikaye kitabı dağıtıldı

Batman Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ’Kitup II projesi’ kapsamında ilk ve orta dereceli okullara sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması kapsamında hikaye kitabı dağıttı. 6 çeşit hikaye kitabı ve 6 çeşit çizgi filmin içinde olduğu bilgilendirme faaliyetlerine ilk olarak Batman Adem İlkılıç İlkokulu’ndan başlandı.
Kitap ve CD dağıtımına İl Müdürü Alaettin Ökten ile birlikte basın ve halkla ilişkiler servisi, performans ve koordinasyon servisleri şefi Mehmet Beşir Arslan, memur Mehmet Altun katıldı. İl Müdür Alaettin Ökten yaptığı açıklamada “Etkin rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Projesi (Kitup II) kapsamında birçok farkındalık faaliyetine yer verilmiş ve projedeki etkinliği artırmak, kalıcılığı artırmak adına farklı hedef gruplara broşür, kitapçık, rehber, eğitim modülleri ve kamu spotları hazırlanmış olup, peyder pey dağıtılmaktadır. Bu materyallerle faaliyetlerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Bu nedenle proje kapsamında ilkokul 3’cü ve 4’cü sınıf öğrencilerine 4 bin 800 adet sosyal güvenlik bilinci ile ilgili hikaye kitabı basılmış olup il valisinin talimatlarıyla ve destekleriyle ilk okullara dağıtımını başlatmış bulunmaktayız dedi.
Okul Müdürü Bilal Sevik ise, “Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak ilkokul çağındaki çocuklarımıza yönelik yapılmış olan bilinçlendirme faaliyeti çok memnuniyet vericidir. İlerleyen yıllarda bu faaliyetlerinin meyvesini gözleri ışıl ışıl paralayan çocuklarımızda inşallah göreceğimizi umut ediyorum” diye konuştu.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir