Ticaret Borsası kadınlar için KOSGEB ile protokol imzaladı

İmzalanan protokol ile Batman’da girişimciliğin arttırılması amacıyla Batman Ticaret Borsası binasında 10 gün boyunca eğitim verileceği belirtildi. Eğitimin başvuru tarihlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesi dolayısıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin sadece bayanlardan oluşturulması kararlaştırıldı. Batman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Güneş, “Girişimcilik belgesini kurum olarak vermeye başladığımız günden bu yana 400’ün üzerinde girişimci adayına eğitim verdik. Önümüzdeki süreçte de girişimci adaylara gereken desteği sunma adına, bu tür projelerimizi devam ettireceğiz. Ayrıca bu yıl Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesinden dolayı kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak eğitimimiz sadece kadınlara yönelik olacaktır ve gerekli desteği sunan KOSGEB İl Müdürü Evren Arıkan’a teşekkürlerimi sunarım dedi.
Başkan Arif Güneş ve KOSGEB Müdürü Evren Arkan’ın imzaladığı protokol ile eğitimler Batman Ticaret Borsası’nda 15 Mart 2017 tarihide başlayacak. Başvuruların ise 12 Mart 2017 tarihi itibariyle son bulacağı bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Batman’da 55 bin 977 paket kaçak sigara ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir